Požadovaný text nenalezen. Imise, prach - Znečištění a nosní filtr - Nosní filtr jako alternativa roušky a respirátoru proti viru

Doporučujeme

nf-banner-rouska-230

Imise, prach

nf-ulice-mlha-150

Musíte-li na cestě do práce dýchat znečištěný vzduch, velkou část z něj tvoří částečky, které nosním filtrem neprojdou, a neusadí se tak ve vašich plicích, neproniknou do krevního oběhu.

Velikost M je vhodná i pro větší děti, ochrání je na cestě do školy a z ní, zabrání nástupu a zhoršení subjektivních potíží.

Nosní filtry jsou opakovaně použitelné, zjistěte více zde.

Detail

nf-kominy-150

V případě špatných rozptylových podmínek je jen málo možností, jak omezit vdechování škodlivých látek. Kromě pobytu pouze v zavřených místnostech je to neestetická rouška, ale také nosní filtry, které snadno zachytí většinu cizorodých částic.

Typů nosních filtrů je více, nejúčinnější a nejužívanější jsou ty, které se umístí v nosních dírkách a aniž by výrazně bránily dýchání, zachytí částečky prachu nebo kapalin už od 1 mikronu.

Jde o řešení, vhodné nejen pro děti, ale i dospělé s nižší účinností imunitního systému, finančně přijatelné pro období, kdy se jinak není možné vyhnout vdechování prachu a imisních látek.

Detail

nf-respirator-150

V mnoha provozech, ale také na stavbách a v exteriéru se pracovníci dlouhodobě vyskytují v prostředí s rozptýleným prachem. Kromě pracovišť, kde se využívají povinné ochranné prostředky, jde často o pracovní činnosti, kde se vdechování prachu s cizorodými látkami podceňuje a každý pro sebe může udělat to, co už zaměstnavatel neřeší.

Filtry do nosu, především dlouhodobě použitelné, jsou finančně přijatelnou cestou, jak se chránit před dlouhodobými následky a v případě krátkodobých akcí s velkou mírou znečištění i zbytečným zanesením dýchacích cest. Další možností jsou roušky a respirátory, například v případě stavebních úprav, kdy by je měl poskytovat zaměstnavatel.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x