Požadovaný text nenalezen. Jak se infekcím vyhnout - Infekce a nosní filtr - Nosní filtr jako alternativa roušky a respirátoru proti viru

Doporučujeme

nf-banner-rouska-230

Jak se infekcím vyhnout

nf-virus-150

Někdy nemáte na vybranou - čekárna u lékaře je plná lidí, kteří kolem sebe šíří virovou infekci i přesto, že vy jste si jen přišli pro potvrzení. Nosit roušky nebo respirátory není u nás běžné, navíc chrání okolí a ne vás.

Nosní filtr není určený jen pro obranu proti pylům, podstatným způsobem také eliminuje množství kapének s cizími viry a bakteriemi, které vdechujete. Na vrcholu infekční sezóny jde i o MHD, obchody, pracoviště a další místa, kde se dají nenápadné filtry využít (pokračování)

Detail

nf-kapenky-150

Především na podzim a na jaře se setkáme se zvýšeným počtem virových a bakteriálních infekcí. Je několik cest, jak omezit riziko jejich získání:

  • vyhýbat se většímu množství lidí v uzavřených prostorách vzhledem ke snadnému přenosu kapénkami
  • pečlivě mýt ruce mýdlem k zamezení přenosu rhinovirů, které jsou aktivní až několik hodin
  • udržovat dobrou kondici pro podporu imunitního systému
  • využívat očkování proti chřipce
  • preventivně užívat vitamínové, případně další doplňky stravy

Není-li možné vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří mohou infekci přenášet, lze využít filtry pro nos. Jejich účinnost je velmi vysoká pro částečky už od 1 mikronu, zamezují tak proniknutí kapénkové infekce do dýchacích cest.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x