Doporučujeme

nf-banner-rouska-230

NosniFiltr.cz

nf-virus-150

Někdy nemáte na vybranou - čekárna u lékaře je plná lidí, kteří kolem sebe šíří virovou infekci i přesto, že vy jste si jen přišli pro potvrzení. Nosit roušky nebo respirátory není u nás běžné, navíc chrání okolí a ne vás.

Nosní filtr není určený jen pro obranu proti pylům, podstatným způsobem také eliminuje množství kapének s cizími viry a bakteriemi, které vdechujete. Na vrcholu infekční sezóny jde i o MHD, obchody, pracoviště a další místa, kde se dají nenápadné filtry využít (pokračování)

Je třeba doplnit, že filtr pro nos nepomůže v případě, kdy se viry dostanou na vaše sliznice dalšími cestami. Nejčastější je dotýkání se rukama rtů nebo očí, zvláště po kontaktu s předměty, kterých se dotýkali nemocní (držadlo v MHD, klika dveří, vodovodní baterie, další předměty).

U menších dětí je tato bitva ztracena, větší jsou zodpovědnější a dokážou lépe dodržovat hygienické pokyny, pro ně je vhodná i menší velikost nosních filtrů. V souladu s doporučeními pro chřipkovou sezónu je také vhodné pokusit se vyhýbat větším skupinám lidí. V rámci prevence se dále doporučuje pestrá strava a dostatek vitamínů, pohyb pro lepší kondici, kvalitní spánek.

nf-virus-600

 

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x