Požadovaný text nenalezen. Nosní filtr jako alternativa roušky a respirátoru proti viru

Doporučujeme

nf-banner-rouska-230

NosniFiltr.cz

nf-virus-150

Někdy nemáte na vybranou - čekárna u lékaře je plná lidí, kteří kolem sebe šíří virovou infekci i přesto, že vy jste si jen přišli pro potvrzení. Nosit roušky nebo respirátory není u nás běžné, navíc chrání okolí a ne vás.

Nosní filtr není určený jen pro obranu proti pylům, podstatným způsobem také eliminuje množství kapének s cizími viry a bakteriemi, které vdechujete. Na vrcholu infekční sezóny jde i o MHD, obchody, pracoviště a další místa, kde se dají nenápadné filtry využít (pokračování)

Detail

nf-nosk-4-150

Menší nebo větší balení můžete koupit v českém eshopu.

Nosní filtr NOSK zamezí průniku většiny cizorodých látek už od 0,3 mikronu, například kapének s koronavirem a jiným virusem. Po opláchnutí vodou ho lze využívat opakovaně.

Je zdravotně nezávadný a měkký, spojka obou částí filtru je nenápadná, lépe přilne po navlhčení.

Filtr NOSK je zdravotnickou pomůckou 1. třídy v souladu se směrnicí EU 93/42/EEC a 2007/47/EC.

Detail

nf-tulipan-150

Rozměr pylových zrn se obvykle pohybuje mezi 15 - 200 mikrometry (µm), i když některé pyly jsou malé jen 2 mikrometry. Většina spór, způsobujících alergii, má rozměr od 3 mikrometrů výše.

Nosní filtry, které jsou pro tyto rozměry účinné, vás a vaše děti ochrání před jejich nadměrným vdechováním. 

Detail

nf-pollen-150

Filtry NOSK úspěšně odfiltrují 100% částic o velikosti 10 mikronů, přibližně 96% částic o velikosti 0,3 mikronu a 70% částic 0,3 mikronu. Vzhledem k tomu, že koronavirus i další viry jsou přenášené kapénkami, zadrží naprostou většinu vdechovaných.

To vše za předpokladu dokonalého utěsnění okrajů filtru, které není v praxi vždy možné, a jeho navlhčení. Oproti hygienickým rouškám je nosní filtr účinnější, oproti respirátorům méně.

 

Detail

nf-ulice-mlha-150

Musíte-li na cestě do práce dýchat znečištěný vzduch, velkou část z něj tvoří částečky, které nosním filtrem neprojdou, a neusadí se tak ve vašich plicích, neproniknou do krevního oběhu.

Velikost M je vhodná i pro větší děti, ochrání je na cestě do školy a z ní, zabrání nástupu a zhoršení subjektivních potíží.

Nosní filtry jsou opakovaně použitelné, zjistěte více zde.

Detail

nf-nos-maly-150

Pro zabránění průniku pylů, plísní, epitelu a roztočů do dýchacích cest bylo v minulosti možné využívat jen hygienické roušky a respirátory nebo se prostředím s alergeny zcela vyhýbat.

Nově je možné využít kvalitní filtry do nosu, nenápadné a účinné, umožňující volný pohyb v prostředích, které vám nebo vašim dětem působily problémy.

Množství alergenů výrazně omezí, stejně jako potřebu léků, které neřešily příčinu - zamezení průniku nežádoucích prvků do organismu.

Detail

nf-pes-150

Velkým ochuzením dětského života je nutnost vyhýbat se domácím zvířatům, především kočkám, pokud je na ně dítě alergické. Je několik možností, jak toto omezení řešit:

  • větrání, luxování, čištění koberců
  • využití roztoku, s jehož pomocí se alergeny ze zvířecí srsti odstraní
  • nosní filtry, snižující na minimim množství alergenů, pronikajících do dýchacích cest

Detail

ns-mikroskop-150

Na stránce Otázky a odpovědi najdete další informace k nosním filtrům, například:

Hrozí vdechnutí filtru?

Ne. Spojovník zabraňuje vdechnutí u dětí i dospělých. Filtry by se samozřejmě neměly nacházet v dosahu malých dětí, které by je mohly spolknout.

Jak se filtry aplikují?

Jednoduchým zasunutím do nosu, které je možné opakovat, spojovník umožňuje snadné vyjmutí. Po několika minutách už si přítomnost filtru neuvědomujete.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x